Jak na stahování torrentů

Jak na stahování torrentů

Dnešní článek se bude věnovat oblasti jak stahovat torrent soubory.

Mnoho uživatelů netuší jakým způsobem stahovat pomocí P2P sítí proto se zde budu věnovat podrobnému návodu jakým způsobem nalézt to co sháníte a jak si to úspěšně stáhnout do počítače.

Jen bych chtěl upozornit na to, že stahování softwaru je u nás sice povoleno, čili můžete stahovat cokoli na co přijdete (neberu v úvahu, že si někdo stáhne Microsofťácký Windowsy a bude si myslet, že je za vodou :-) to zase ne). Stahovat lze opravdu cokoli a nemělo by to být trestné, ovšem u těchto sítí je hlavní problém ten, že zároveň při stahování i sdílíte to co jste stáhli a to už je u nás trestné !! Takže si na to dejte pozor a alespoň jsem to v těchto pár větách zmínil, aby jste byli seznámeni i s něčím nudnějším :-)

Mnohem "bezpečnější" je přímé stahování ze stránek pro to určených, jako je např. Datator.cz nebo po čechách velmi známé Uloz.to. Zde platí již zmíněné pravidlo, že stahování není trestné.

Tak jak na to stahování

Torrenty můžete najít na různých stránkách, které nabízejí možnost je vyhledat na internetu.

Problém pro české stránky na torrenty bude asi v tom, že snad všechny, které jsou v nabídce potřebují, aby se uživatel nejdříve zaregistroval. Je to snadnější než to vypadá, prostě když budete chtít stahovat z českých torrent stránek vyhledáte na stránce slovo REGISTRACE (většinou bývá v horních částech stránky), kliknete a vyplníte důležité údaje a dáte registrovat, po pár chvilkách Vám dojde na zadaný email potvrzovací zpráva s odkazem pro aktivaci Vašeho účtu a můžete stahovat ;-).

V pár odstavcích teď názorně ukážu, jak to na nejznámějších stránkách vypadá a jak byste měli postupovat.

Seznam anglických stránek na torrenty:

Isohunt

Tato stránka je anglická, čili v ní české filmy, hudbu, apod. asi nenajdete, ale může se stát, že tam na něco narazíte. Není problém vyzkoušet, nikdy nevíte na co narazíte.

V následujících screenech máte znázorněn postup:

Úvodní strana stránek IsoHunt Zde do pole SEARCH vypňte název výrazu, který hledáte.

Vyhledané torrenty Zde klikněte na Sko (SEEDS), jak je znázorněno pomocí šipky, jde o to, že se Vám seřadí torrenty podle toho, kolik lidí už má daný torrent stáhlý a sdílí ho pro Vaše potěšení, tak proto je dobré na toto selektovací tlačítko kliknout. Není nic horšího než stahovat torrent, u kterého nemáte žádné uživatele, kteří jej nabízejí na stahování.

Ne vždy však platí, čím víc uživatelů, tím je torrent rychleji stáhnut. Závisí to na mnoha faktrorech. Asi nejvýznamnější je Vaše rychlost připojení k internetu, poté kolik nabízí torrent uživatelů a jaké je jejich připojení a ještě možné nějaké další, ale teď mne nic nenapadá.

Výběr torrentu a stáhnutí V tomto kroku klikněte na požadovaný torrent a ten se Vám

rozbalí, poté klikněte na Download .torrent. Můžete si také prohlédnout co daný torrent obsahuje, tedy pokud to tam doplnil majitel torrentu. Poté Vám vyskočí okno na otevření souboru BLABLA.torrent.

Otevření torrent souboru

Jde jen o sobor, který obsahuje dané informace o souborech, které torrent obsahuje a proto bude stačit pokud jej dáte jen OTEVŘÍT a vyberete program, který máte nainstalován pro stahování torrentů (např. uTorrent). A poté jen čekat dokud se soubor nestáhne.

Mininova

Také patří anglicky "mluvícím". Následují screeny už nemá cenu popisovat, jde o stejný postup jak u IsoHuntu.

Main page , Select torrent , Stahování torrentu , Ukázka co obsahuje torrent - ukázka, co obsahuje torrent.

ThePirateBay

Také angl.stránka, i když je zde náznak lehkého počeštění. Moje oblíbená ;-) najdete zde u každého torrentu diskuzi, kde můžete zjistit, jak se uživatelům líbí, nebo zda-li soubor (film), který stahujete není FAKE (čili, že je to špatný soubor ve smyslu poškodit stahovače zbytečným stahováním tohoto souboru).

Zde vložte název "čehokoli" , Výběr a nastavení seedů , Stáhnutí torrentu

Dále následuje seznam dalších torrent stránek, které ale nemá cenu už rozpitvávat.

http://www.torrentspy.com/

http://www.torrentreactor.net/

http://suprnova.org/

Další je http://www.bittorrent.com/ ale po pravdě nestahuji z něho a netuším ani jak, tak sem dávám pouze odkaz.

Seznam českých stránek na torrenty:

http://www.cztorrent.net/

http://www.tatracker.net/

Zde nafotím nějaké screeny úvodních obrazovek, kde máte hledat registrace, ať to máte krásně kompletní a můžete směle do stahování nejen českých věciček.

CZTRACKER:

Registrace na CZTRACKER Zde jak ukazuje červený rámeček klepněte a začněte vypňovat své údaje, které chcete zveřejnit. Důležité je vyplnit funkční email.
Vyplňování údajů

Poté potvrďte tlačítkem CONFIRM. Potvrzení..

TATRAcker:

Registrace , Vyplnění údajů , Potvrzení registrace

Existují i další stránky, celý seznam naleznete např., zde. Odsud jsem také čerpal náměty. Bohužel se asi stane, že se na ostatní stránky (české) už nezaregistrujete, poněvadž servery, které poskytují registraci tak mají omezené možnosti.

Dokonce se Vám může stát, že když budete číst tento článek tak už nebude možné se registrovat do TATRAckeru, poněvadž moje registrace probíhala už kolem 6700 registr.uživatelů a server mne upozornil, že má místo pouze na 7000 míst.

To by bylo asi tak vše ohledně registrací a stahování torrentů, nyní můžete směle stahovat ;-)

Zde je ukázka jak vypadá stahování v uTorrentu:

Okno s ukládáním souborů zde vidíte jak se otevře uTorrent s otevřeným torrent souborem, který jste si přáli stáhnout z internetu.

Stahování a samotný průběh stahování.

Proč se to nestahuje??!!

Tak po upozornění kamaráda jsem si uvědomil, že jsem nedoplnil ještě jednu maličkost a to tu, že se může stát, že torrent, který jsete si vybrali pro stahování se prostě nestahuje.

Důležitou informací jsou tyto dvě čísla (i v závorkách)

pocet seedu a peeru

To první (SEED) znamená kolik lidí má stáhlý torrent a nabízí ho ostatním, je to to číslo v závorce to číslo co je předním je aktuuální počet uživatelů, kteří jsou online a od kterých právě stahujete.

To druhé (PEER) to Vás ani tak moc zajímat nemusí, jsou to uživatelé, kteří torrent také stahují, ale nemají ho ještě stáhlý, tak jako Vy.

Čili pokud u SEEDů budou nuly, nepodaří se Vám torrent stáhnout a proto by bylo dobré se poohlédnout po jinačím torrentu. 

Powered by Drupal - Design by Artinet